1. PLAN ZAJĘĆ SPORTOWYCH DLA KLAS I-VI

(aktualny od 01.10.2015r.)

2. Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „Enea Akademia Siatkówki”. Programem objęte są dziewczęta z klas II, III.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 16:15 – 17:00 w sali gimnastycznej.

3. Ogłoszenia sportowe w roku szkolnym 2015/2016

Nasza Szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła w Ruchu”

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zapominając o świątecznej gorączce, mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu „Trenuj z Kasią”. Nasza szkoła bierze udział w programie Energetyczna Akademia Siatkówki. Ambasadorem jest reprezentantka Polski – Katarzyna Skowrońska – Dolata. Kasia zawitała do Polski i znalazła czas, by poprowadzić trening z młodymi adeptami siatkówki. Pomagała jej młodsza reprezentantka Polski – Agnieszka Kąkolewska. Zabawa była bardzo sympatyczna, był też czas na autografy. Najwytrwalsi zostali na meczu Energetyk Poznań kontra Murowana Goślina, zwyciężyli gospodarze.

W trakcie ferii zimowych uczennice klas IV-VI miały okazję wybrać się na pobliskie lodowisko – „Ligawa”, a także pograć w siatkówkę w swojej szkole. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem. Łyżwy założyliśmy we wtorek i czwartek, w środę odbijaliśmy piłkę. Na lodowisku część osób czuła się pewnie, dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z lodem. Nie zabrakło pociągu, jazdy w parach, pogoni za nauczycielem oraz licznych upadków. Efekty zabawy widać na zdjęciach.

19 marca w naszej szkole odbyły się coroczne prezentacje talentów uczniowskich dla rodziców. W programie każdy znalazł coś dla siebie. Był teatr, poezja, śpiew, a także taniec. Poziom pokazywanych układów tanecznych cały czas rośnie. Mieliśmy okazję zobaczyć różne formy: hip-hop, elementy break-dance, funky oraz modern jazz. Już wkrótce w naszej szkole odbędzie się pierwszy szkolny „You can dance” Zapraszamy!!!

21 marca 2014 tanecznie i bardzo radośnie powitaliśmy wiosnę. Na początku obejrzeliśmy występy Patryka Szwarca – uczestnika „You can dance” oraz „Got to dance”. Patryk zaprezentował nam, jak tańczy się popping oraz braekdance. Później przyszła kolej na uczniów. Wszyscy uczniowie klas IV-VI wyszli na boisko, gdzie tanecznie przywitaliśmy wiosnę, pod czujnym okiem nauczycielki Doroty Dziuby oraz dziewcząt z kółka tanecznego.

Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie lubią gry zespołowe. Pamiętając, że by grać trzeba najpierw coś umieć – staramy się w różny sposób przybliżyć elementy techniczne i taktyczne poszczególnych gier. Niektórzy wolą w inny sposób spożytkować energię. Dzieci pokonują różne tory przeszkód, ćwiczą także elementy gimnastyczne, rywalizują w wyścigach rzędów. Nauka tańca nie kończy się na polonezie w klasie szóstej. Po za kółkiem tanecznym, na w-f znajdujemy czas na prostsze formy taneczne. Nie zapominamy także o badmintonie, palancie, czy szczudłach. Staramy się pokazać różne formy aktywności fizycznej :) Mimo, że szkoła nie jest za duża, czynnie bierzemy udział w międzyszkolnej rywalizacji szkół podstawowych Miasta Poznania.